چاپ اکوسالونت

 

چاپ‌های سالونت و جوهرهای دای بر روی انواع متریال

چاپ‌های سالونت و جوهرهای دای (مبتنی بر رنگ) در دو قطب مخالف یکدیگر قرار دارند. جوهرهای دای از کیفیت بالایی برخوردار هستند و چاپ‌های سالونت قیمتشان مناسب است. کاربرد جوهرهای دای در محیط‌های داخلی است و چاپ سالونت برای استفاده در فضای باز به کار گرفته می‌شود. چیزی که صنعت چاپ به آن نیاز داشت، تولید محصولی بود که مزیت‌های هر دو را با هم ادغام کند. در این مطلب از سپیا گرافیک قصد داریم درباره چاپ اکوسالونت صحبت کنیم.

ظهور جوهرهای اکوسالونت

 

در دهه 90 میلادی، ماشین‌های چاپ عریض بر بخش تبلیغات فضای داخلی و فضای باز متمرکز بودند و فناوری‌های ساخت جوهر، پیشرفت‌های کمی داشتند. در طول دهه بعد، ذرات رنگ‌دانه کوچک‌تر و کوچک‌تر شدند و درخشش رنگی آن‌ها به‌مرور افزایش یافت. شرکت‌های تولید جوهر، اقدام به تولید فرمول‌های بهتر با حلال‌های سخت‌تر کردند.

با افزایش کیفیت جوهرها، کیفیت هدهای چاپ نیز بهتر شد. اکنون نازل‌هایی داشتیم که حتی با جوهرهای سالونت رنگ‌دانه‌ای می‌توانستند قطره‌ای به کوچکی ۵ تا ۸ پیکو لیتر ایجاد کنند. اکنون دیگر مانعی برای چاپ با وضوح ‌بالا که جوهرهای سالونت در ابتدا با آن روبه‌رو بودند، وجود نداشت. حالا دیگر می‌توان چاپ لارج فرمت و چاپ وینیل را با بهترین کیفیت انجام داد؛ کاری که ما در سپیا گرافیک به بهترین روش آن را انجام می‌دهیم.

مزایای جوهر اکوسالونت

 

با به نتیجه‌ رسیدن فناوری‌های روزافزون صنعت چاپ، نوع جدیدی از جوهر تکامل یافت که همه نکات مثبت موردنیاز را در خود داشت.

 • این جوهر با وجود داشتن حامل حلال ملایم، همچنان کاربردی است.
 • جوهرهای اکوسالونت نسبت به جوهرهای دای، در فضاهای باز ماندگاری بیشتری دارند.
 • با ابداع این جوهر هزینه مواد خام برای تولید، پایین می‌آید.
 • این جوهر جدید با فرمولاسیون مبتنی بر رنگ‌دانه، مقاومت زیادی در برابر آب و نور خورشید دارد.
 • با استفاده از این جوهر، کیفیت تصویر مطابق با خروجی بهترین چاپگرهای رنگی موجود در بازار خواهد بود.

فرمول جوهر اکوسالونت

 

جوهر جدید هنوز یک حلال (سالونت) به‌عنوان حامل در خود داشت؛ اما فرمول شیمیایی حلال به طور قابل‌توجهی بهبودیافته بود. این محصول بسیار ملایم‌تر و همچنین دوستدار محیط‌زیست بود. به همین دلیل، افراد شروع به معرفی آن به‌عنوان حلال‌های زیست‌محیطی (اکوسالونت) کردند.

محبوب در صنعت چاپ

 

جوهرهای اکوسالونت و ماشین‌آلات آن‌ها به‌سرعت در بین صاحبان چاپخانه محبوب شدند. تا سال 2010، اکثر چاپخانه‌ها مانند سپیا گرافیک حداقل یک چاپگر اکوسالونت در محیط کار خود داشتند. از این جوهرها برای انواع چاپ لارج فرمت، چاپ وینیل، چاپ استیکر، چاپ لیبل پشت چسب‌دار و غیره استفاده می‌شود.

برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های چاپ در جهان نیز دستگاه‌هایی را برای کار با این فناوری توسعه داده‌اند. مزایای این دستگاه‌ها بسیار زیاد بودند. دفاتر چاپ اکنون می‌توانستند خروجی خیره‌کننده منطبق با کیفیت عکس اصلی تولید کنند و همه این‌ها با قیمت بسیار پایین انجام می‌شدند.

 جدا از این، لمینت چاپ (برای محافظت در برابر آب و نور خورشید) دیگر موردنیاز نبود. به ‌این‌ ترتیب، یک مرحله کامل از فرآیند تولید حذف شد. حالا دیگر شما به‌سادگی می‌توانستید پرینت‌ها را از دستگاه بیرون بیاورید و به مشتریان خود تحویل دهید.

توسعه پارچه‌ها و بسترهای چاپ

 

همان‌طور که ماشین‌های اکوسالونت خودشان را با این جوهرها سازگار کردند، تولیدکنندگان بستر چاپ (محصولی که روی آن چاپ انجام می‌شود) نیز وارد عمل شدند و شروع به توسعه انواع مواد سازگار با این چاپگرها کردند.

امروزه، دست صاحبان چاپخانه‌ها در انتخاب بستر چاپ کاملاً باز است و آن‌ها می‌توانند به محصولات متنوعی دسترسی داشته باشند؛ از انواع چاپ استیکر گرفته تا چاپ لیبل پشت چسب‌دار.

علاوه بر بسترهای چاپ استاندارد مانند فلکس و چاپ وینیل، می‌توانید رول‌های کاغذ، پارچه، مش، چاپ بک‌لایت، بوم، برزنت، فویل‌های فلزی، چرم مصنوعی و انواع محصولات مربوط به چاپ اکوسالونت را خریداری کنید. همه این‌ها باعث افزایش دامنه محصولات و همچنین تقویت کیفت تولیدات می‌شوند.

مزیت استفاده از دستگاه اکوسالونت

 

دستگاه‌های اکوسالونت در حال حاضر درصد زیادی از تبلیغات تجاری در مراکز خرید، فروشگاه‌های خرده‌فروشی و محیط‌های اداری را تشکیل می‌دهند. بسیاری از محصولات مبتنی بر چاپ لارج فرمت با این دستگاه‌ها انجام می‌شوند. با توسعه این فناوری، دیگر کمبود تأمین‌کننده برای قطعات یدکی و جوهر وجود ندارد. اگر دستگاه شما خراب شود یا نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد، مهندسان آموزش‌دیده نیز به تعداد زیاد در دسترس هستند. به همین دلیل است که در مجموعه سپیا گرافیک از این نوع دستگاه‌ها استفاده می‌شود.

جوهرهای اکوسالونت – دیدگاه فنی

 

جهت آشنایی بیشتر با جوهرهای اکوسالونت، در این بخش این جوهرها را از جنبه فنی شامل شیمی، کیفیت تصویر، هزینه‌های ورودی و ماندگاری چاپ، مورد بررسی قرار خواهیم داد.

از دید شیمی

 • جوهرهای اکوسالونت از رنگ‌دانه‌های معلق در یک حلال ملایم و با قابلیت تجزیه زیستی تشکیل‌شده‌اند.
 • عملکرد آن‌ها بر اساس شیوه ماشین‌های حلال سخت است. یعنی هم‌زمان که رنگ روی بستر چاپ می‌نشیند، حلال یا سالونت آن را تثبیت می‌کند.
 • یک رزین رنگ‌دانه، رنگ را به بستر چاپ می‌چسباند.
 • حلال تبخیر می‌شود و تصویری کاملاً ثابت روی بستر چاپ باقی می‌گذارد.
 • این جوهرها به طور قابل‌توجهی «سختی» کمتری نسبت به همتایان «حلال سخت» خود دارند.
 • سازندگان ادعا می‌کنند که برای محیط‌زیست بی‌ضرر و با پارامترهای زیست‌محیطی منطبق هستند.
 • هنگام چاپ، بوی ضعیفی از خود متصاعد می‌کنند.
 • استفاده از سیستم تهویه هوا در مکان‌هایی که این دستگاه‌ها نصب‌شده‌اند، برای خروج هوای اتاق چاپ، توصیه می‌شود.

کیفیت تصویر

 • چاپگرهای اکوسالونت می‌توانند نقاطی را به‌اندازه 5-8 پیکو لیتر بازتولید کنند.
 • این کار منجر به تصاویری با وضوح‌بالا و کیفیت خیره‌کننده می‌شود.
 • می‌توانید از این چاپ‌ها برای مصارف داخلی به‌منظور مشاهده از نزدیک استفاده کنید.
 • اکثر مارک‌های چاپگرها صدها نمایه (profile) رنگی از پیش نصب ‌شده دارند.
 • یک اپراتور برای دستیابی به رنگ واقعی متناسب با هر بستر چاپ، باید به‌سادگی یک نمایه انتخاب کند.

هزینه‌های ورودی

 

 • دستگاه‌های چاپ اکوسالونت معمولاً برای چاپ به بسترهای چاپی خاصی نیاز دارند. می‌توانید روی رول‌های پلاستیکی بدون پوشش یا غیرسازگار چاپ کنید؛ اما تصویر ممکن است کمی محو یا کم‌رنگ شود.
 • با این ‌حال الزاماتی که برای بسترهای چاپی اکوسالونت وجود دارند، به‌اندازه جوهرهای مبتنی بر رنگ (دای) سخت‌گیرانه نیستند.
 • هزینه بسترهای چاپی نیز به طور قابل‌توجهی پایین است.
 • می‌توان گفت هزینه جوهر (درحالی‌که گران‌تر از جوهرهای حلال سخت است)، هنوز خیلی گران نیست.
 • قطعات یدکی دستگاه و مهندسین تعمیر و نگهداری به راحتی در دسترس هستند.
 • صاحبان چاپخانه باید کانال‌هایی را برای تخلیه دود دستگاه‌ها در محیط نصب کنند.

ماندگاری چاپ

 • جوهرهای اکوسالونت به‌اندازه کافی مقاوم هستند که در مکان‌های بیرونی قابل‌استفاده باشند.
 • جوهرها حداقل برای کوتاه‌مدت و میان‌مدت در برابر آب و نور خورشید بسیار مقاوم هستند.
 • در مدت طولانی‌تر (مثلاً 4-5 سال)، این جوهرها محو می‌شوند. برای افزایش طول عمر چاپ، سپیا گرافیک روکش محافظ لمینیت را توصیه می‌کند.
 • مانند جوهرهای دای، لمینیت اجباری نیست؛ اما همچنان توصیه می‌شود با این کار از چاپ در برابر خط‌وخش و ساییدگی روزانه محافظت می‌شود و طول عمر آن افزایش می‌یابد.
 • یک دستگاه تهویه مطبوع (برای آب‌وهوای گرم) نیز برای یکنواخت نگه‌داشتن دمای اتاق توصیه می‌شود. در دماهای بالاتر، جوهرها شروع به مسدودشدن هد چاپ می‌کنند و این می‌تواند بر کیفیت چاپ تأثیر بگذارد.

جمع‌بندی

 

با ابداع جوهر برای چاپ اکوسالونت بسیاری از مشکلات مربوط به صنعت چاپ در زمینه کیفیت و قیمت از میان برداشته شدند. حالا دیگر می‌توان با قیمتی پایین، کیفیتی خیره‌کننده و سازگار با محیط‌زیست اقدام به چاپ تصاویر مختلف کرد.

شرکت سپیا گرافیک با تجربه فراوان در صنعت چاپ، اقدام به چاپ یووی، چاپ شبرنگ، چاپ ژله ای، لیبل ژله ای و دیگر انواع محصولات چاپی مورد نظر شما می‌کند. برای دریافت محصولاتی با بالاترین کیفیت، با ما تماس بگیرید.

هدف ما کیفیت بالا و رضایت مشتریان

در کمترین زمان و بهترین قیمت است

 چاپ سپیا مجهزترین مجتمع چاپ دیجیتال Eco Solvent و UV است که تمامی محصولات چاپی را به صورت آنلاین و حضوری برای کلیه همکاران و مخاطبان عرضه می‌نماید. تخصص ما چاپ‌ لیبل پلی کربنات،چاپ لیبل پشت چسبدار، برش کاتر پلاتر، چاپ لیبل ژله ای، چاپ کاتری  و… می‌باشد و با توجه به کیفیت، زمان و قیمت بی‌رقیب هستیم

چرا از سپیا خرید کنیم؟

ماشین آلات متنوع و به روز

در مجموعه سپیا طیف وسیعی از ماشین آلات چاپ دیجیتال تهیه و استفاده میگردد.تجهیزات ما شامل پرینتر های اکو سالونت (چینی و ژاپنی)، پرینتر یووی، پرینتر لیزری، لمینیتور وکاتر پلاتر؛ بهترین و بروزترین نوع از انواع خود در سراسر دنیا بوده و محصولی با کیفیت و با تنوع بالا در اختیار مصرف کننده قرار میدهد و مشتریان با توجه به بودجه، کیفیت، و انتظارات خود امکان انتخاب نوع چاپ مورد نظر را دارا میباشند.

سفارش آنلاین

در مجموعه سپیا امکان ارسال آنلاین به صورت غیر حضوری و دریافت سفارش پس از اتمام مراحل چاپ برای مشتریان عزیز فراهم میباشد.

نظارت دقیق
از زمان سفارش گیری تا تحویل محصول نهایی در تمامی مراحل (فایل ارسالی، مراحل چاپ و پس از چاپ) سفارش مورد نظر مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفته و ایرادات احتمالی رفع میگردد تا محصول نهایی با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان عزیز قرار گیرد.
متریال مرغوب

تلاش ما در استفاده از طیف وسیعی از متریالها با توجه به نیاز و انتظارات مشتری میباشد. متریال و مرکب های چاپی ما همواره از بهترین انواع موجود در بازار تهیه و استفاده میشود و مشتری با توجه به بودجه، کیفیت و انتظارات خود امکان انتخاب کاملی را داراست.

تحویل فوری

 امکان تحویل فوری سفارشات با توجه به ظرفیت بالای ماشین آلات و نیروی انسانی به صورت شبانه روزی فراهم بوده و سفرشات مشتریان عزیز در اسرع وقت تحویل میگردد.

ارسال به سراسر کشور

با توجه به امکان سفارش غیر حضوری، پس از اتمام مراحل چاپ، محصول نهایی بسته بندی و از طرق مختلف (با توجه به نظر مشتری) در اسرع وقت به سراسر کشور ارسال و تحویل میگردد.

 لیبل پلی کربنات دستگاه شما را

! قدرتمند و جذاب نشان می دهد

پنل-پلی-کربنات

سفارش آنلاین

سفارش از طریق تلگرام و واتس اپ و سایر سایت‌های کلود امکان‌پذیر است

علاوه بر این می‌توانید از طریق فرم سفارش درخواست خود را ثبت نمایید

از صبر شما متشکریم