آسمان مجازی

آسمان مجازی

اختراع آسمان مجازی تحول بزرگی در این زمینه و همچنین در زندگی مدرن امروزی اجاد کرد،آسمان مجازی تصویری واقعی از آسمان می باشد که با روش های مختلف و خاص بصورت مربع شکل تولید و بر روی سقف نصب می شوند ونمایی نزدیک به واقعیت را برای بیننده بدلیل نورانی بودن به وجود می آورد.

در ذات انسان ها از گذشته تا به امروز ارتباط با طبیعت امری جدایی ناپذیر و غیر قابل اجتناب بوده و هست و انسان ها با توجه به زندگی مدرن امروزی این نیاز را بیشتر در خود احساس میکنند.با تماشای عکس و یا فیلمی از طبیعت هر فردی احساس خوب پیدا می کند و به زبان ساده تر مشاهد طبیعت هر فردی را به وجد میاورد و احساس آرامش را در فرد ایجاد میکند.

آسمان مجازی علاوه بر ایجاد منظره طبیعی و زیبایی محیط داخلی دارای خواص دیگر از جمله درمانی نیز می باشد.

آسمان مجازی یا همان سقف کاذب طرح داری می باشد با این تفاوت که قابلت انتقال نور را به سطح دارا می باشد.آسمان مجازی می تواند در اجرا منظره ها متفاوتی را برای بیننده به نمایش در بیاورد و انواع مختلفی از آسمان مجازی نیز در بازار موجود می باشد  که نوع متداول مورد استفاده در بازار ایران به صورت برچسب می باشد.

میزان استقاده ی آسمان مجازی

امروزه استفاده ازسقف های کاذب برای طراحی فضای داخلی بسیارپرطرفدار شده است. آسمان مجازی محصولی منحصر به فردی است که به کمک هنر و خلاقیت تصاویر بی نظیری از آسمان و مناظر طبیعی در خود جای د اده است به صورتی که شما به راحتی می توانید با استفاده از آسمان مجازی برای خانه و محیط کار خود سقفی متناسب با معماری داخلی انتخاب کنید و در هر جا و مکان دلخواه خود تصویری زیبا و بی نظیر از طبیعت را در سقف ایجاد نمایید تا محیطی آرام و دلنشین و به دور از دغدغه شهری را فرآهم آورید.

این محصول قابلیت استفاده در حمام، سونا، سرویس بهداشتی و همچنین در آشپزخانه، راهرو و لابی، اماکن پزشکی درمانی و در سالن های همایش را د ارا می باشد. از مهم ترین ویژگی آسمان مجازی می توان به سبک بودن وزن آن و قابلیت عبور نور از آن اشاره کرد؛

در ادامه به چند مزیت ویژگی برتر آسمان مجازی نسبت به سایر سقف های کاذب اشاره می کنیم

  • قابلیت جابه جایی دارد
  • تنوع طرح و رنگ دارد
  • دوام و مقاوکت بالایی دارد
  • نور پردازی بسیار خوبی دارد
  • غیر قابل اشتعال سوزی است

جنس سقف کاذب آسمان مجازی

آسمان مجازی باید از جنسی باشد که دارای قابلیت چاپ تصاویر مختلف روی آن باشد. آسمان مجازی از جنس پلکسی شفاف و مات است که می توان هر طرحی را برروی آن چاپ نمود.
چاپ برروی تایل آسمان مجازی به دو صورت انجام می شود:

  • چاپ مستقیم (Flatbed)
  • چاپ غیر مستقیم

همچنین اجرای آسمان مجازی به صورت شبکه ای و شطرنجی می باشد و در ابعاد هیچ محدودیتی ندارد، ابعاد این شبکه ها بستگی به سلیقه مشتری، فضای مورد نظر و نوع طرح دارد. نصب آسمان مجازی اصلا نیازی به زیرسازی و عملیات بنایی ندارد و تمام عیوب زیر کار پوشید می شود و نیازی به تعمیر ای عیوب نیست.

انواع آسمان مجازی:

آسمان مجازی همانند سایر محصولات انواع مختلفی دارند که برای کاربرد در جاهای مختلف متفاوت می باشند.برای نمونه در فضاهای مرطوب مانند استخر مشکل رطوبت و گاز کلر موجود در هوا همواره وجود داشته که میتواند باعث خوردگی و پوسیدگی در آسمان مجازی می شود، برای سقف استخر گزینه های که در ترکیب آنها از ترکیبات پلاستیکی و پلیمرهای مقاوم  ویا پایه پی وی سی را میتوان استفاده کرد.

در ادامه مطلب به سراغ آشپزخانه  میرویم که در طراحی و دکوراسیون داخلی خانه از اهمیت زیادی برخورداراست وقتی  ما در محیط داخلی منزل یا جای  دیگری قرار می گیریم خواه یا ناخواه نگاهمان در آن محیط و دکوراسیون آنجا میچرخد و در اولین مرحله به سقف نگاه میکنیم بدون شک اگر طراحی سقف خاص و متفاوت باشد توجه ما را بیشتر به خود جلب میکند و این طبیعت انسان است که اگر در محیطی اجزایی زیباتر به نظر برسد سایر اجزا و ارکان خانه بهتر و زیباتر به چشم بیاید.

آسمان مجازییکی از راهکارهایی  که برای طراحی  سقف آشپزخانه می توان استفاده کرد سقف آسمان مجازی می باشد که تقریبآ جدید می باشد همانطور که قبلا اشاره شد در طراحی آسمان مجازی می توان از انواع طرح ها و نقش ها مختلف را می توان چاپ کرد و یا میتوان تایل های مختلف وجدا از هم را در سقف آشپزخانه و یا سایر محیط ها کنار یکدیگر نصب کرد و پشت آن به نورپردازی پرداخت.

در طراحی آن از عکسهای تصویربرداری شده از آسمان و درختان که بر روی ورقه های طلقی مخصوص پیاده سازی و اجرا می شوند که بعد از نصب و نورپردازی جلوه ا خاص از آسمان را بر روی سقف پدید می آورد.

آسمان مجازی علاوه بر زیبایی ظاهری و ایجاد محیطی متفاوت و بی نظیر،خواص متعدد دیگری را دارا می باشد  که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

در زندگی پر مشغله امروزی مشاهده طبیعت و آسمان طراحی شده در آسمان مجازی موجب ایجاد آرامش وکاهش استرس در هر بیننده ای میشود.

در محیط های کاری و یا منزل موجب بالا رفتن راندمان کاری میشود.

یکی از خواص دیگر اینگونه سقف ها خاصیت درمانی می باشد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

بالا بردن نشاط و ایجاد روحیه در بیمار که به بهبود بیماری کمک میکند.

بالا بردن ظرفیت افراد و آستانه عصبانیت آنها.

برداشت و دیدگاه هر فرد از تماشای طبیعت متفاوت می باشد ولی اکثر انسان ها از تماشای آسمان یک دیدگاه ونظر مشابه دارند و مسلمآ آسمان زیبا در هر فردی ایجاد آرامش میکند و بیینده از تماشای آن لذت می برد،در نتیجه در زندگی شهری و مدرن امروزی که دیدن هر لحظه و هر روز طبیعت و آسمان مهیا نمی باشد آسمان مجازی می تواند بهترین گزینه ی جایگزین باشد و موجب ایجاد ارتباط بین انسان و طبیعت شود.

می توان با آوردن این زیبایی به محیط زندگی ، محیط کار و درمان حس دوستی با طبیعت را در محیط های مختلف فراهم کرد.

افرادی که ساعات کاری بیش از ۴ ساعت را در یک محیط تجربه میکنند آسما مجازی را برای راندمان کاری بالا توصیه میکنیم.

متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

متخصص دندان پزشکی در ونک